Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Tytusa Trzecieskiego w Miejscu Piastowym

Regulamin biblioteki szkolnej

REGULAMIN BILIOTEKI SZKOLNEJ

Szkoły Podstawowej im. Tytusa Trzecieskiego

w Miejscu Piastowym

 

 1. Biblioteka szkolna jest międzyprzedmiotową pracownią i szkolnym ośrodkiem informacji, służącym uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom.
 2. Biblioteka udostępnia swoje zbiory czytelnikom indywidualnym do domu (lektury, literaturę piękną, popularnonaukową) oraz na miejscu w czytelni (wydawnictwa informacyjne z księgozbioru podręcznego, czasopisma).
 3. Klasy, klasopracownie, kółka zainteresowań i inne organizacje szkolne mogą dokonywać wypożyczeń zbiorowych za pośrednictwem nauczycieli, wychowawców lub opiekunów poszczególnych organizacji. Nauczyciele ci ponoszą odpowiedzialność za całość wypożyczonych zbiorów i rejestrowanie ich obiegu wśród uczniów..
 4. Biblioteka czynna jest codziennie w ustalonych i podanych do wiadomości godzinach.
 5. W bibliotece obowiązuje wolny dostęp do półek.
 6. Czytelnik indywidualny może wypożyczyć jednorazowo 5 książek na okres jednego miesiąca, lektury dwóch tygodni, z możliwością przedłużenia wypożyczeń na kolejny taki sam okres.
 7. Z karty bibliotecznej korzysta tylko jej właściciel.
 8. Uczniowie przygotowujący się do olimpiad i konkursów mają prawo do wypożyczenia większej liczby książek.
 9. W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
 10. Czytelnik odpowiada za wypożyczone przez siebie książki. W przypadku ich zniszczenia lub zagubienia, zobowiązany jest zwrócić bibliotece taka samą książkę w przypadku lektur lub inną wskazaną przez nauczyciela-bibliotekarza, odpowiadającą aktualnej wartości rynkowej zniszczonej lub zagubionej książki.
 11. Wszystkie wypożyczone, przeczytane, zbędne już książki oraz materiały muszą być zwrócone do biblioteki najpóźniej na trzy tygodnie  przed zakończeniem roku szkolnego.
 12. Uczniowie i pracownicy szkoły, którzy z niej odchodzą, zobowiązani są do wcześniejszego rozliczenia się z biblioteką.
 13. Na  okres  ferii  zimowych  oraz wakacji  uczniowie  mogą  wypożyczyć  lektury,  literaturę piękną i popularnonaukową, w celu  rozwijania zainteresowań czytelniczych.
 14. Czytelnik zobowiązany jest do poszanowania zbiorów bibliotecznych i przestrzegania regulaminu biblioteki szkolnej.
 1. W przypadku zmiany szkoły w takcie roku szkolnego, czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny